Seksoholizm w literaturze

Seksoholizm to związanie od seksu - choroba, okazująca się kompulsywnymi zachowaniami o podłożu seksualnym.

Prof. Lew Starowicz definiuje zjawisko jako: "stan patologicznego nasilenia erotycznych zainteresowań i aktywności fizycznej, w który te sprawy dominują nad innymi, będąc o sensie życia". Wykazuje się na dalekie rodzaje - licznymi zdradami, natręctwami seksualnymi, masturbacją, zainteresowaniem pornografią.

Z pomocy na dominującą w obecnych latach swobodę seksualną, rodzaj mody i przystania na świeże zachowania seksualne problem pewno stanowić bagatelizowany lub niedostrzegany. Osoba, która boryka się z ostatnim punktem trafia na mur niezrozumienia, budzi politowanie, jest narażona na kpiny otoczenia.

Osoba uzależniona ciągle szuka nowych doznań seksualnych - w pozostałych organizacjach i konfiguracjach. Seksoholik wówczas nie koniecznie stereotypowy macho, choć taki obraz jawi się w górach wielu kobiet. Przeciwnie, istnieje teoria, że u podłoża tych stanowisk jest była chęć podniesienia samooceny. Seksoholicy to roli bardzo niedowartościowane, zakompleksione, często nieśmiałe. Stale poszukują potwierdzenia własnej atrakcyjności. Seks jest środkiem na podniesienie ego, rozładowania negatywnych emocji, napięć takich jak środek i stres.

Do wzroście grypy mogą przydać się również wzorce zabrane z domu rodzinnego - bywa, że dysfunkcyjnego i patologicznego.

Seksoholizm jest chorobą, jaka jest niekorzystny pomysł na nowe sfery życia osoby uzależnionej, częstokroć boleśnie dotyka bliskich. Liczne zdrady, kłamstwa, brak zaufania mogą doprowadzić do konfliktu i rozpadu stałego związku.

Choroba niewątpliwie wymaga leczenia, psychoterapii. Seksoholizm leczenie Kraków obejmuje wywiad, diagnozę i terapię - niekiedy długotrwałą. Celem jest zmiana postrzegania sfery seksualnej, zmiana myślenia, tak żeby akt seksualny nie był jedynie kluczem do spełnienia atawistycznego popędu, lecz także zabarwionym emocjonalnie dowodem oddania.