Strefa zagrozenia wybuchem i

Pracoholizm jest silnym uzależnieniem psychicznym. Zapoznaje się ciągłą potrzebą prowadzenia swoich celów, w sukcesie której pomija się rodzinę, przyjaciół, odpoczynek, a dodatkowo sen. Oczywiście rzecz jest jednym z tematów życia wszystkiego człowieka. Dlatego pracoholizm to specyficzne uzależnienie, które nie układa się z zawstydzeniem. Jednak kiedy je u siebie rozpoznać?

Pracoholizm prezentuje się ogromną potrzebą ciągłej pracy. Chorzy traktują każdą wolną chwilę jako zabity czas. Odczuwają wtedy dyskomfort oraz kiepski nastrój. Często trzymają w swoich biurach po godzinach i zwalniają z darmowych dni oraz urlopów. To poprzez ostatnie zaniedbują rodzinę, przyjaciół i nie mają z żadnych rozrywek zaś nie rozwijają własnych pasji i zainteresowań. Bardzo często towarzyszą temu stałe bóle głowy, nudności, uczucie zmęczenia oraz fakty z koncentracją i snem.

Aby ułatwić sobie leczenie warto odnaleźć przyczyny tego problemu. Zwykle zależni są typowymi perfekcjonistami. Są wysokie ambicje i chcą wszystko wykonywać wprost idealnie, bardzo dobrze, bez żadnych niedociągnięć. Wiele pań ma również, że pracoholizm może składać się z doświadczeniem braku własnej wartości. Uzależnieni często mogli mieć problemy materialne w przeszłości, a teraz chcą jak dużo wykorzystać swoją pracę, aby podnieść swoje zarobki.

Pracoholizm, jak każde uzależnienie psychiczne, tworzy swoje negatywne skutki. Samą spośród nich jest paradoksalnie spadek efektywności i produktywności. Pracoholicy są przemęczeni ciągłym wykonywaniem obowiązków, ponieważ nie zdają sobie przygody z ostatniego, że tak naprawdę tracą mnóstwo momentu na np. pamiętanie o kariery i zastanawianie się nad każdym zadaniem. Najgorszym skutkiem ubocznym jest stracenie opieki nad polskim życiem, dlatego uzależnieni koniecznie muszą wybrać się na właściwą psychoterapię.