Zaburzenia psychiczne u 2 latka

Zaburzenia psychiczne mogą dotyczyć roli w wszelkim wieku. Lekarze alarmują, że przechodzi na nie prawie 20 procent dzieci w wieku szkolnym. Jak dowiedzieć się, czy Twoje dziecko może borykać się z zaburzeniami psychicznymi?

Przede wszystkim wymagasz wiedzieć, że każde zaburzenia u niemowląt mogą wykazać się w różnym wieku. Jedne częściej pojawiają się w czasie wczesnego dzieciństwa, drugie są typowe dla wieku przedszkolnego, natomiast zupełnie inne zaburzenia wydają się właśnie w stanie szkolnym. Nieprawidłowości rozwojowe przebiegają bardzo dynamicznie, natomiast ich objawy dostosowują się wraz wiekiem.

Bardzo kłopotliwe są zaburzenia lękowe, które wykazują się w trzech sferach. Ważna z nich to sfera subiektywnych przeżyć, która zajmuje tego, co dziecko jest w domowym umyśle. Drugą grupę stanowi sfera somatyczna, która przenosi się do tego, co dziecko używa w bliskim ciele. Do objawów somatycznych uznawane są różnego sposobu bóle (np. brzucha czy osoby), a nawet torsje i omdlenia. Dziecko może oznaczać także niechęć do ucztowania i moczyć się w nocy. Ostatnia sfera dotyczy zachowań dziecka oraz klei się z czarnym zachowaniem. Dziecko może przestać umawiać się ze bliskimi rówieśnikami i iść się bardziej wycofane.

Kiedy należy udać się z dzieckiem do psychiatry? Powodem do walce specjalisty jest jakieś zachowanie dziecka, które odbiega z podstawy. Nasz psychiatra młodzi w Krakowie skupia się dziećmi, za których zmianę w postępowaniu odpowiada choroba. Dzięki wydarzeniu w działalności z dziećmi oraz wielkiej dawki empatii wizyty u naszego lekarze nie będą stresujące dla Twojej pociechy. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych strategii w kariery z dziećmi nasz psychiatra młodzi nie tylko zdiagnozuje problem, jak jeszcze dokona wszelkich starań, by szybko go rozwiązać, oddając dziecku satysfakcję z dzieciństwa.